Prof. Dr. Önder Koç
HASTA YORUMLARI

Prof. Dr. Önder Koç

Kadın Hastalıkları ve Doğum, Jinekolojik Laparoskopi ve Tüp Bebek Uzmanı

Hakkında

Prof. Dr. Önder Koç 1972 yılında Ankara da doğdu. İlk okulu Bolu da, ortaokul ve liseyi Ankara Atatürk Anadolu Lisesinde okudu. 1996 senesinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini, 2003 yılında Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisasını bitirdi.

İhtisası ve Tıp eğitimi süresince;

  1. Long Island College Hospital (New York),
  2. Kingsborough Medical Center (New York),
  3. Brooklyn Methodist Hospital (New York) da ileri Jinekolojik endoskopik uygulamalar konusunda eğitim aldı.
  4. 2006 yılına kadar Yozgat da Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak görev yaptı.
  5. 2007-2014 yılları arasında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yaptı.

2009 yılında Telaviv Üniversitesi Assaf Harofe Tüp Bebek Merkezinde İnvitro Maturasyon ve kanserli hastaların yumurtalarının korunması üzerine araştırmalarda bulundu. 2010 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Üremeye Yardımcı Yöntemler Eğitim Merkezinden Tüp Bebek Uygulama Sertifikasını aldı.

2014 Şubat- 2018 Mayıs ayları arasında Memorial Ankara hastanesi kadın hastalıkları ve doğum bölümünde görev yaptı. 2018 Haziran ayından itibaren kendisine ait kadın hastalıkları ve doğum muayenehanesinde hastalarına hizmet vermeye başladı.

2547 sayılı kanunun 26. Maddesi ile "öğretim üyeliğine yükseltme ve atanma yönetmeliğinin 15. Maddesine göre, Yüksek öğretim kurulu nun kadro tahsisi ile 2018 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Profesörü olarak atanmıştır. Akademik geçmişim için lütfen tıklayınız.

Akademik hayatı boyunca Kadın Hastalıklarında laparoskopik (kapalı cerrahi) yöntemlerin uygulanımı konusunda Elancourt–Paris ve IRCAD-Strasbourg da hayvan laboratuarlarında eğitim aldı.

Uzmanlığı süresince kadın hastalıklarında 1000 den fazla ileri düzey laparoskopik cerrahi operasyonu (kapalı rahim alma ameliyatıkapalı miyom ameliyatıkapalı çikolata kisti ameliyatı, laparoskopik kist eksizyonu vb...) primer sorumlu cerrah olarak gerçekleştirmiş, çok sayıda kongrede laparoskopi alanında konuşmacı, uzman eğitimci olarak yer almıştır. Yayınlanmış çok sayıda ulusal ve uluslararası bildirisi bulunmaktadır.

Görüş ve Fiyat Talebi Formu

* Bilgileriniz gizli tutulmaktadır, üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

Prof. Dr. Önder KoçProf. Dr. Önder KoçKadın Hastalıkları ve Doğum, Jinekolojik Laparoskopi ve Tüp Bebek Uzmanı
Telefon: 0505 287 4333