Prof. Dr. Önder Koç
HASTA YORUMLARI

Genital Estetik Ankara

Genital estetik,labioplasti ve vajina daraltma işlemleri hem kadının öz güvenini artırmaya yönelik hemde cinsel fonksiyonlarında aldığı tatmin duygusunu artırmaya yöneliktir.
Genital Estetik Ankara

Genital Estetik Nedir?

Kadınlar kendilerini güzel ve şık görünmek ve hissetmek isterler. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ve Ankara şehrinde genital estetik, vajina daraltma, vajinoplasti ve labioplasti operasyonlarına kadınlar sıklıkla başvurmaktadır.

Genital estetiğe ihtiyaç duyulan durumlar sıklıkla zor doğumların yarattığı vajinal genişlemelerdir.

Vajinanın destek dokusunun gevşemesi, cinsel ilişkide erkek cinsel organı ile temasın azalmasına neden olur ve hem kadın hemde erkekte uyarılma zorluğu yaratır.

Genital estetik için yapılan cerrahi müdahaleler genital organ sarkması cerrahisinden gelen deneyimimizle hem estetik hemde fonksiyonel olarak olarak planlanmaktadır. Genital estetik cerrahisinde en çok vajina daraltma (vajinoplasti) operasyonları yapılırken, ikinci sıklıkta labioplasti adı verilen iç dudak küçültme cerrahileri uygulanmaktadır.

Genital Estetik Ankara

Son 10 yılda estetik kavramına genital estetik başlığı altında kadın genital organına yönelik işlemler girmiştir. Genital estetik Ankara da hem kadının özgüvenini artırmaya yönelik hemde cinsel fonksiyonlarında aldığı tatmin duygusunu artırmaya yönelik yapılabilir. Günümüz kadınının bedeniyle vücuduyla barışık olması özgüvenini artıran bir faktördür. Genital estetik genital bölge denen kadın cinsel organı çevresinde görüntüyü daha estetik hale getirmek ve fonksiyonunu artırmaya yönelik cerrahi uygulamalar, enjeksiyon uygulamaları, dolgu uygulamaları ve renk açıcı lazer uygulamalarına verilen genel addır.

Genital Estetik Fiyatları Ankara

Genital estetik fiyatları yapılan işlemin özelliğine ve kullanılan cihazlar, işemin ofis yada ameliyathane şartlarına göre değişiklik göstermektedir. Şehir dışı hastalarımıza ihtiyaç halinde konaklama alternatifleri sunulmakta olup işlem sonraki gün geri dönüş yapabilmektedirler.

Labioplasti Ankara

Kadınlar, kendilerini daha iyi hissetmek ve vücutlarının görünüşünü kontrol etmek istemektedirler. Labioplasti ve özel kozmetik cerrahi işlemler sıklıkla yapılır, çünkü kadınlar görünümlerinde kendilerine rahatsızlık veren kişisel şikayet ve memnuniyetsizlikleri nedeniyle doktora başvurur. Kozmetik vulva düzeltme operasyonu ile kadın öz saygısını geri kazanır, cerrahi sonrası cinsel fonksiyona katkı sağlayabilir, daha önce rahatsızlık veren spor aktivitelerinde sorun yaşamaz, dar kıyafetlerin giyilmesi sorun olmaktan çıkar.

Labioplasti operasyonu sık olarak küçük dudaklara minor labioplasti operasyonu olarak estetik düzeltici operasyonlar şeklinde yapılmaktadır. Genel olarak iç ve dış dudak estetiği olarak tanımlanmaktadır. Dış dudaklarda sarkmanın onarılması ve dolgunlaştırma işlemleri olarak yapılmaktadır.

Küçük dudaklar da sık olarak dışarı sarkma sebebiyle ameliyat edilir. Klitorisden başlayan küçük dudaklar idrar yolu çıkışını ve vajen çıkışını kapatır. Büyümüş dışarı doğru sarkan dudaklar olumsuz bir görüntü oluşturur. Doğum sonrasında veya doğuştan gelen anatomik bozukluklar meydana gelebilir. Bu dudaklarda bulunan ter ve salgı bezleri kötü koku ve ağrıya sebep olabilir.

Labioplasti tamamen estetik ve hijyen amaçlıdır. Orgazmik bozukluk yada kadın orgazmı ile ilgili olumlu yadake olumsuz bir etkisi bulunmaz. Klitoris üzerini kaplayan dudakların alınması kadınlarda hassasiyeti artırabilir. Labioplasti tamamen kızlık zarının dışında gerçekleştirilir. Kızlık zarı ile ilgili cerrahi işlem değildir. Kızlık zarı işlemden herhangi bir zarar görmez.

Labioplasti Ameliyatında Anestezi

Labioplasti ameliyatı hastanın tercihine göre lokal yada genel anestezi uygulanabilir. Dudaklar sinir uçların yoğun olduğu bir bölüm olduğu için anestezi ve işlem sonrası ağrı kesici ile ağrı kontrolü önem taşır.

Labioplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Labioplasti sonrası 10 gün süren lekelenmeler görülebilir. En az 6-8 hafta cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır. Duş şeklinde banyo alınabilir. Yara yerine pansuman yapılabilir. Bir süre ağrı kesici ve antibiyotik kullanılabilir.

Genital Estetik Neden Tercih Edilir?

Doğumlardan sonra özellikle de alet kullanılan zor doğumlardan sonra vajen mukozası altında destek dokusu gevşeyebilir ve yırtılabilir. Bu durumda vajen ön duvarından mesane, arka duvarından son barsak sarkabilir. Genişlemiş vajende ilişki sırasında hem kadında hemde partnerinde his kaybı meydana gelir.

Vajeni saran kas dokusundaki zayıflık yada yırtıklar vajenin ön ve arka duvarından desteklenmemesi sonucunu doğurur. Bu durum vajen daraltıcı ve sıkılaştırı cerrahilerin en sık tercih edildiği durumdur.

Genital estetik uyglamalarının kadın orgazmına ve cinselliğine önemli katkılar sağladığı gösterilmiştir. Cinsellik karşılıklı bireylerce yaşandığı için ve uygulamalarda kadının eşi de olumlu etkilendiği için bu tip işlemlerin başarılı uygulanması büyük önem taşır.

Genital Estetik Sigorta Kapsamına Girer mi?

Genital estetik işlemleri estetik amaçlı uygulamalar olduğu için sgk yada özel sigorta kapsamına girmez.  Ofis yada hastane şartlarında yapılabilen hasta ödemeli işlemlerdir.

Genital Estetiği Hangi Doktoru Yapar?

Genital estetik işlemlerini konuyla ilgilenen kadın doğum uzmanları ve plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılmaktadır.Vajinal sarkma, mesane ve son barsak sarkması, idrar kaçırma cerrahilerinden gelen pelvik taban cerrahisi tecrübemizle vajinal daraltma ve estetik cerrahileri Ankara da başarıyla uygulanmaktadır.

Genital Estetik Cerrahilerinde Anestezi Uygulanır mı?

Genital estetik uygulamalarında lokal yada sedasyon anestezileri uygulanabilir. Uyglamanın çeşidine göre işlem ofis şartlarında yada hastane ameliyathane şartlarında uygulanabilir. Sedasyon uygulanacaksa hastada 4 saatlik ağızdan yiyecek ve içecek alımının omaması istenir.

Genital Estetik Sonrasında Günlük Hayata Dönüş Ne Kadar Sürer?

Genital estetik için farklı işlemlerde farklı günlük hayata dönüş süreleri vardır. Vajen sıkılaştrma cerrahisinde aynı gün içi taburculuk, 2-3 gün içinde günlük hayata dönüş, 8 hafta sonra cinsel hayata gönüş mümkündür. Labia minor yada küçük dudak düzeltme cerrahisinde aynı gün cerrahisi, 1 hafta ağrı kesici ve antibiotik sonrası işe ve günlük hayata dönüş mümkündür. Cinsellik için 6-8 haftalık bir süre beklenmelidir.

Kaynak: https://www.vajinaestetigi.net/genital-estetik

Prof. Dr. Önder Koç Cevaplıyor
  • M
    Mer***

    Labioplasti fiyatı ne kadar öģrenebilirmiyim

    Prof. Dr. Önder Koç

    merhaba. işlem ve randevu için telefonla iletişime geçiniz.

Soru Sor
Görüş ve Fiyat Talebi Formu

* Bilgileriniz gizli tutulmaktadır, üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

Prof. Dr. Önder KoçProf. Dr. Önder KoçKadın Hastalıkları ve Doğum, Jinekolojik Laparoskopi ve Tüp Bebek Uzmanı
Telefon: 0505 287 4333