Prof. Dr. Önder Koç

Keşke hocamla daha erken tanışma şansım olsaydı.

12 yıldır çikolata kisti sorunu sebebiyle değişik şehirlerde birçok doktora gittim. 3 veya 6 ayda bir kontrol dışında çözüm sunmadılar. Kontroller sırasında miyomumun da olduğunu 4 yıl önce öğrendim. Ağrılar ve yoğun kanamalarla geçen yıllardan sonra 2021 Nisan ayında miyomumun 7 cm olduğu  alınması   gerektiği ancak rahim ve yumurtalığımın da alınacağını öğrendim. Güvendiğim bir özel hastaneden şok edici bir haberle 3 ay sonra kontrolde görüşmek üzere ayrıldım. Kabus gibi  günler  geçirdim. Bu arada sık sık idrara çıktığım için kendimi şeker hastası sanmamı da unutamam.

İnternetten araştırırken Prof. Dr. Önder Koç isminden birçok kişinin övgüyle bahsettiğini gördüm. Araştırdım ve kendisine muayene olmak için randevu aldım. İyi ki öyle yapmışım. Ben kapalı ameliyat hayalleri kurarken bu şansı çoktan kaçırdığımı öğrendim. Üstelik sağda 12 cm miyom, solda 10 cm çikolata kisti ve bağırsaklarda yapışıklık vardı. Önce panikledim. Ancak doktor bey operasyon hakkında ayrıntılı bilgi vererek ve tüm sorularımı yanıtlayarak beni rahatlattı. Rahmim ve yumurtalıklarım korunacaktı. Bu iyi haberdi. 10 gün içinde ameliyat kararı aldık. Ameliyatımın Güven Hastanesi’nde yapıldı. Açık ameliyat oldum. Aynı gün ayağa kalktım. 2 gece hastanede kaldım. Sonraki gün öğlen kendi aracımla Kütahya’ya döndüm. 2 günde Ankara’dan Kütahya’ya yolculuk edebilmek şaşırtıcı gelebilir. Ancak kendinizi uzman ellere teslim ettiğinize inanırsanız olur.

Ameliyatımın üstünden bir ay geçti. Sürekli iletişim halindeyiz. Oldukça iyiyim şükür. Keşke hocamla daha erken tanışma şansım olsaydı.  İyileşme sürecim devam ediyor, ilk zamanlar harekete bağlı az ağrım oldu tabi normal  olarak , ancak ağrı kesiciye ihtiyaç duymadım, sadece dinlendim.

İyileşmem de emeği olan herkese başta Sayın Önder Hocama, her aradığımda ilgisini eksik etmeyen Mine Hanım’a süreç boyunca beni çok rahatlatan anestezi uzmanı Ebru Hanım’a, Güven Hastanesi ve tüm güzel hemşirelerine teşekkür ederim. Sevgiyle ve Sağlıkla kalın.

Görüş ve Fiyat Talebi Formu

* Bilgileriniz gizli tutulmaktadır, üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

Prof. Dr. Önder KoçProf. Dr. Önder KoçKadın Hastalıkları ve Doğum, Jinekolojik Laparoskopi ve Tüp Bebek Uzmanı
Telefon: 0505 287 4333